ön söz'üm olsun

ön sözüm olsun dedim ya, zamanla oluşmuş bulunmuş bloglar arası bi karmaşadan sıyrılmak adına bir adımdır; zira benim için dahi bir karışıklık olabiliyor bazen.. 
 
velhasıl bir zaman, bilemem neyin üzerine bir blog açmaya tutulmuş bulundum'du ki; sonrası biraz sağanak yağmur gibi gelmiş... bu durum neticesinde en azından bir oluşum sırasına koyma gereğim doğdu.. zira bu, sekiz blog sayfası kadar sürmüş.. neden sonra da dur bilmişim bilemiyorum doğrusu :)
 
yaşamak; bir takım düşünsel git-gellerle, soluğu burada aldım... diyebileceğim ilk blog hareketi..

(bir ihtimal) kalemden bir damla sıçrayıp serpildi; parantez içi belirtisi üzerine de 'bir ihtimal' adıyla çıkış yapıldığı anlaşılan.. sonra başlık değişikliğiyle dönüş yapılan ikinci adım...

ufkun ötesinde; 'bir ihtimal'in bir gün sonrası neyi düşündürmüş olacak ki 'ufkun ötesinde' olmuş... sonrasında, zaman zaman geri dönüşlerle uzun sayılabilecek soluklanmalara durak olmuş pastoral şablondur kendisi..

bir yalnızlık da burdan çal; başlığın bir gün öncesinde 'ufkun ötesinde'den sonra ne değişmiş olacak ki buna gelinmiş...

başka bir son; yine pek bir zaman farkı olamayarak atılan bir blog adımı olmuş.. yine bir zaman sonra yerini 'ingilizce notları' dönüşümüne bıraktı ve öyle kadı...

standart dışı; serinin sonuna doğru blog durgunluğunun ilk aşaması(standartı) 'standart dışı'yla yakalandı bence...

her gün yeni bir gündür; oluşumu yalnız başlık cümlesinden güne yüklenen anlamdan kaynaklanmıştı.. öyle ki; yalnız bir yayınla uzun bir zaman öylece kalakaldıydı..

zıt zamanlar bla blaa..; bu bloglar zincirinin son halkası oluşum açısından... bu yeriyle kendisinden öncekilere bir çatı olması durumunu gözeterek bulunduruluyor şu sıra..
 
bu başlangıçlar sırasında da biraz bahsettiğim üzere bir kısım geri dönüşler oldu yer yer... geriye dönüp baktığımda takibini yapmakta ben dahi güçlük çekebilirim..
. halen :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder